HABERLER

Kazakistan İstanbul Başkonsolosluğunun önderliğinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin ev sahipliğinde, Astana'nın Kazakistan'ın başkenti oluşunun 20. yılı kapsamında düzenlenen 20.Yılında Finans ve Diplomasi Merkezi Astana konulu konferans Topkapı Türk Dünyası’nda gerçekleştirildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından geleneksel haline getirilen Türk Dünyası İftar Buluşmaları programında, Türk dünyası temsilcileri bir araya geldi.
Türkiye’de yaşayan Kazak Türklerinin göç lideri Elishan Batur Türk Dünyası Kültür Mahallesinde anıldı.
Tataristan Türkiye Temsilciliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve İdil Ural Türkleri Yardımlaşma Derneği’nin birlikte organize ettiği Abdullah Tukay Anma Programı, Kültür AŞ Türk Dünyası Mahallesi’nde gerçekleşti.
Türk tarihi ve kültürünü tanıtmak amacıyla Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü tarafından 19 – 20– 21 Nisan 2018 tarihleri arasında, Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşkesinde düzenlenecek olan I. Uluslararası Türk Kültürü ve Tarihi Sempozyumu başladı.
Tatar Milli Şairi Abdullah Tukay’ı Anma Programı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde gerçekleştirilecek anma programı ile Tatarların milli şairi olarak bilinen Abdullah Tukay’ı anacak.