HABERLER

Merhum Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş Hoca Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde Anıldı

Merhum Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş Hoca Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde Anıldı Türk Dünyası’nın Aksakal'ı Merhum Hocaların Hocası Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş vefatının sene-i devriyesinde, Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde olan Takkeci İbrahim Ağa Cami'nde Kur’an tilavetleri ve mevlid-i şerifler ile yâd edildi

Merhum  Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş Hoca Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde Anıldı

Türk Dünyası’nın Aksakal'ı  Merhum Hocaların Hocası Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş vefatının sene-i devriyesinde, Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde olan Takkeci İbrahim Ağa Cami'nde Kur’an tilavetleri ve mevlid-i şerifler ile yâd edildi. Hafız İshak Danış'ın Kur’an tilaveti ile başlayan program Amir Ateş Hoca ve diğer hafızların okuduğu mevlid ile devam etti. 

Programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Eski Bakan Alaattin Kaya, Kanaat Önderi Musa Serdar Çelebi, Prof. Dr. Közhan Yazgan,  Bursa Mustafa Kemal Belediyesi Başkanı Sadi Kurtulan,  Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın oğlu İTO Eski Başkanı Murat Yalçıntaş, Oğlu İş Adamı Mehmet Yalçıntas,  Prof.Dr.Nevzat Gökalp, İBB Kültür AŞ İdari İşler Müdürü Salih Doğan ve bir cok dost ve sevenleri iştirak etti .

Program Türk Dünyası Zinnet Restoranda verilen yemek ile sona erdi.